امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403 ساعت 21 : 49 دقیقه

توربو شارژ قطعه ای مهم است که در خودرو های امروزی به کار می رود. این قطعه به عنوان تقویت کننده ی موتور در خودرو ها به کار می رود. توربوشارژ موجب می شود که موتور در سرعت های بالا قدرتمند کار کند. در واقع تفاوت خودرو های مجهز به توربو و خودرو های فاقد توربو بسیار مشخص است زیرا خودرو هایی که دارای توربو شارژ هستند در سرعت های بالا عملکرد بسیار مطلوبی دارند. در این مقاله می خواهیم به توربوشارژ خودرو بپردازیم و با عملکرد آن آشنا شویم. در صورتی که می خواهید خرید توربو شارژ را انجام دهید حتما به مراکز معتبر فروش توربو شارژ مراجعه کنید تا علاوه بر خرید قطعات اصلی با بهترین قیمت توربو شارژ را تهیه نمایید.

توربو شارژ

تعریف توربو شارژ 

توربوشارژ قطعه ای تقویتی برای موتور است که موجب اکسیژن رسانی به محفظه ی احتراق می شود و این اکسیژن در حجم بالا با سوخت ترکیب شده و احتراق بهتری شکل می گیرد. از توربو شارژ برای سرعت های بالا استفاده می شود تا بتوان هوای بیشتری را به موتور رساند و موجب بالا بردن راندمان موتور گردید. توربو شارژ ها در تنوع بالایی به تولید می رسند و برای هر یک از خودرو ها ، از توربوشارژ مخصوص استفاده می شود. توربو شارژ با هدف تولید خودرو های سبک تر و قوی تر طراحی شده است و توربو ها سیستم هایی مکانیکی هستند که شامل طراحی ساده ای می شوند. در حالت عادی هوایی که درون سیلندر قرار دارد به واسطه ی مکش وجود آمده از طریق حرکت پیستون بوده و این هوا در حد فشار جو تامین خواهد شد همچنین در زمان هایی این میزان از هوا از فشار جو نیز پایین تر می باشد. بنابراین احتراق خوبی انجام خواهد گرفت و استفاده از توربو شارژ برای رفع این مشکل می باشد. توربو شارژ با استفاده از کمپرسور تعبیه شده در آن عملیات متراکم سازی هوا را انجام داده و هوای متراکم را به جای هوا در فشار جو، به سیلندر تزریق می نماید و در نهایت هوای بیشتری تامین شده و احتراق بهتری صورت می گیرد. توربو شارژ ها کیفیت احتراق را افزایش می دهند و این کار برای موتور های درون سوز انجام می گیرد. هوایی که توربو شارژ برای احتراق تامین می کند راندمان موتور تا تا حداکثر40 در صد افزایش می دهد. فروش توربو شارژ در فروشگاه ها به صورت اینترنتی ارائه می شود و افراد برای خرید توربو شارژ بسیار راحت تر از گذشته می توانند در جهت تهیه ی این قطعه اقدام نمایند. قیمت توربو شارژ در هر یک از فروشگاه ها مختلف در نظر گرفته می شود.

استفاده از توربوشارژ

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در زمان مشاهده ی خودرو ها با نام توربو شارژ روبرو شده باشید. توربو شارژ یا توربو شارژر قطعه ای بسیار کارآمد در خودرو ها است که وجود آن به معنای عملکرد قدرتمند موتور می باشد. در مورد عملکرد موتور ها احتراقی همه ی ما دارای اطلاعاتی هستیم اما شاید کمتر توضیح توربو شارژ را شنیده باشیم. خودرو های مجهز به توربو شارژ پرشتاب تر هستند و طرفداران بیشتری هم دارند. در سرعت های بالا ، به دلیل باز و بسته شدن سریع سوپاپ هوا، فرصت کافی برای ورود هوای مورد نظر وجود ندارد و به همین دلیل هوای لازم برای احتراق تامین نشده و خودرو تا حدی می تواند شتاب بگیرد و برای رفع این مشکل از توربو شارژ استفاده شد تا بتوان هوای بیشتری را به سیلندر برای احتراق بهتر رساند تا شتاب خودرو افزایش پیدا کند. هوایی که به واسطه ی توربو شارژ به سیلندر تزریق می شود ، در حدود دو برابر بیشتر خواهد بود. در توربو شارژ، توربین در مسیر گاز های خروجی اگزوز قرار می گیرد و این گاز ها موجی چرخش توربین می شوند. پس از چرخیدن توربین و پس از آن میله شافت و در نهایت چرخش کمپرسور ، کمپرسور متراکم سازی هوا را انجام می دهد. کمپرسور با متراکم سازی هوا، فشار هوا را بالا برده و میزان هوای ورودی به سیلندر افزایش پیدا خواهد کرد.

توربو شارژ

خرید توربو شارژ با قیمت ارزن

زمانی که می خواهید اقدام به خرید توربو شارژر نمایید باید با توجه به خودروی مورد نظر انتخاب و خرید توربو شارژ را انجام دهید. فروش توربو شارژ در تنوع بالایی توسط فروشندگان قطعات خودرو انجام می گیرد و امروزه افراد بسیار راحت می توانند به سایت فروشندگان مراجعه کرده و خرید توربوشارژ را انجام دهند. قیمت توربو شارژ مناسب بوده و به همین دلیل در خودرو های زیادی از این قطعه استفاده می شود. برای این که بتوانید خرید توربو را با بهترین قیمت انجام دهید باید به صورت مستقیم با تامین کنندگان در ارتباط باشید.

اجزای توربو شارژ

توربوشارژ دارای ساختار چندان پیچیده ای نبوده و به طور کلی می توان این قطعه را در بخش های زیر قرار داد :

  • توربین تشکیل شده از محفظه، پوسته، پره ی ثابت و پره ی متحرک
  • کمپرسور
  • محور دوار یا روتر از پسته تشیل شده که ارتباط دهنده ی کمپرسور و توربین است

نکته ای که در رابطه با کارکرد توربو شارژ باید به آن اشاره کنیم این است که در دور های پایین ، توربو شارژ حرکتی نخواهد داشت زیرا گاز های خروی اگزوز کم بوده و کمپرسور را به حرکت در نخواهد آورد و در دور های بالا با بیشتر شدن این گاز ها ، توربو شارژ فعالیت خواهد کرد.

توربو شارژ

فروش توربو شارژ برای انواع خودرو ها

فروش توربوشارژ ها برای انواع خودرو ها در مدل های مختلفی انجام می گیرد و افراد برای خرید توربو شارژ باید توجه داشته باشند که چه نوع توربو مناسب با خودروی مورد نظرشان است. این قطعه در بازار با قیمت های مختلفی ارائه می شود و افراد برای این که با بهترین قیمت توربوشارژ را تهیه کنند باید به فروشگاه های مختلف که البته دارای اعتبار و سابقه ی بالایی باشند مراجعه کنند. قطعات اصلی و تقلبی زیادی در بازار یافت می شود که قیمت توربو شارژ اصلی معمولا بالاتر است. با شناخت این قطعه و کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه می توانید خرید توربوشارژ را در نوع اصلی انجام دهید.

 

بنر های صفحه اصلیبنر های صفحه اصلی2بنر های صفحه اصلی3بنر های صفحه اصلی4بنر های صفحه اصلی5بنر های صفحه اصلی6123