امروز دوشنبه 1 مرداد 1403 ساعت 12 : 1 دقیقه
1مجموع 1 خبر

    کفش ایمنی به صورت عمده

    کفش ایمنی یکی از انواع این تجهیزات است که برای محافظت از پا ها استفاده می شود. کفش ایمنی دارای تنوع بالایی بوده و مناسب برای انواع مشاغل و حرفه ها طراحی شده است. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

تجهیزات ایمنی بخش مهمی از انجام فعالیت ها است و به وسیله ی تجهیزات ایمنی می توان امنیت را برای کارگران ایجاد نمود به طوری که در مقابل خطرات احتمالی حفاظت شوند. استفاده از ابزار آلات ایمنی بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود. انواع تجهیزات ایمنی شامل لباس کار، کفش کا، دستکش کار، کلاه ایمنی، عینک ایمنی و... می باشد که هر یک از این تجهیزات ایمنی برای محافظت از بخشی از بدن طراحی شده است و برای خرید انواع تجخیزات ایمنی از جمله خرید کفش کار باید با توجه به نوع فعالیت آن را انتخاب نماییم. کارفرمایان باید برای انجام هر گونه فعالیت در ابتدا خرید کفش کار و سایر لوازم ایمنی را انجام دهند تا جان پرسنل کار در امان باشد و عدم توجه به این موضوع می تواند موجب بروز اتفاقات ناگوار شود . با توجه به مهم بودن کفش کار  و سایر تجهیزات ایمنی ، کارکنان نیز باید اقدام به تهیه ی آن نمایند و تمامی لوازم ایمنی لازم را برای حفاظت از جان خود تامین نمایند. در این مقاله می خواهیم به کفش کار بپردازیم و با انواع آن آشنا شویم. کفش کار یا کفش ایمنی برای پوشش دهی پا ها مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن به هنگام کار کردن بسیار ضروری است.

کفش کار

کفش کار چیست؟

کفش ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی است که کارکنان از آن برای محافظت از پا ها در محیط های کاری استفاده می کنند. کفش کار با توجه به محیط های شغلی مختلف و خطرات احتمالی متفاوت در مشاغل، در انواع مختلفی به تولید می رسد. فروش کفش کار در انواع مختلف انجام گرفته و افراد باید در زمان خرید کفش کار با توجه به شغل مورد نظرشان اقدام به تهیه ی کفشی مناسب و مقاوم نمایند.

کاربرد کفش کار

کفش ایمنی در محیط های مختلف کاری مورد استفاده قرار می گیرد و همان طور که می دانیم در محیط های کاری خطرات زیادی ممکن است وجود داشته باشد که به جان افراد آسیب وارد کند، از این رو انواع تجهیزات ایمنی ساخته شدند تا بتوان از آن در جهت حفاظت از جان استفاده کرد. کفش کار یکی از ضروری ترین لوازم برای هر شغلی است و باید به شکل مناسب با فعالیت انتخاب شود تا کارایی لازم را داشته باشد. در مشاغل مختلف از قبیل ساختمان سازی، تراشکاری ، جوشکاری، کار در محیط های در تماس با مواد شیمیایی، محیط های در تماس با الکتریسیته، آتش نشانی، کارخانه ها ، کارگاه های صنعتی و.. از کفش کار استفاده می شود. اگر به انواع کفش کار توجه کنید ، می توانید تفاوت های زیادی را در این کفش ها مشاهده کنید. هر یک از کفش های ایمنی از جنس مختلف ساخته شده و دارای طراحی های مختلفی می باشد. انواع جنس های پلاستیک، چرم، فلز ، پنبه و... در تولید کفش ها مورد استفاده قرار می گیرد و این کفش ها در انواع ساق بلند و ساق کوتاه به تولید می رسند.

اجزای تشکیل دهنده ی کفش کار

کفش کار در انواع گوناگون به تولید می رسد و فروش کفش کار توسط فروشندگان با قیمت کفش کار مختلفی عرضه می گردد بنابراین آن چه که اهمیت دارد شناخت انواع کفش کار و خرید کفش کار مناسب با محیط کاری مورد نظر است. در ادامه می خواهیم به اجزای کفش ایمنی اشاره کنیم:

کفش کار

  • کلاهک انگشتان پا

یکی از اجزای کفش کار محفظه ی انگشتان پا است که بخش مهمی را تشکیل می دهد. این بخش از کفش کار دارای مقاومت بالایی بوده و در برابر ضربات استحکام بالایی دارد. این بخش از متریال مختلف مانند کامپوزیت، آلمینیوم، پلی اورتان و ... ساخته می شود.

  • پوشش خارجی

یکی از بخش های مهم کفش ایمنی ، روکش کفش می باشد. روکش کفش کار از جنس چرم صاف و براق می باشد. این بخش طوری ساخته شده تا بتواند هوا را از خود عبور دهد. در بسیاری از کفش ها از چرم به دلیل پایدار بودن آن استفاده می شود.

  • پوشش داخلی

رویه ی داخلی کفش یکی از بخش های کفش کار است که این بخش در تماس با پا می باشد. آستر های داخی کفش ایمنی از جنس های مختلف پشم، چرم، پنبه، کامپوزیت پارچه ای و.... می باشد.

  • کفی کفش کار

کفی کفش ایمنی از بخش های این نوع کفش است که به صورتی طراحی شده است که استفاده از کفش بسیار آسان باشد. معمولا در ساخت کفی کفش کار از پشم و چرم استفاده می شود. استفاده از این مواد به دلیل دوام و ماندگاری بالا و و جذب رطوبت می باشد.

  • زیره کفش

زیره ی کفش ایمنی یکی از مهم ترین بخش ها بوده و بخش خارجی کفش کار را تشکیل می دهد که بسیاری از کفش کار دارای زیره ی تی پی یو و لاستیک هستند.

خرید کفش کار با کیفیت

یکی از موارد مهمی که در خرید کفش ایمنی باید به آن دقت داشته باشید، کیفیت کفش کار می باشد. به دلیل این که این کفش ها برای حفاظت از پا ها ساخته شده اند و به صورت مکرر مورد استفاده قرار می گیرد، در صورت بی کیفیت بودن به سرعت آسیب دیده و همچنین محافظت خوبی را به عمل نمی اورند. برند های زیادی در فروش کفش ایمنی مورد توجه فروشندگان است و مراکز فروش کفش کار همواره برند های پر طرفدار را در مجموعه ی خود قرار می دهند تا بتواند رضایت مشتریانشان را جلب نمایند. قیمت کفش کار در نمونه های با کیفیت بالاتر بوده زیرا از مواد اولیه ی مرغوب در ساخت آن ها استفاده شده است. بنابراین با خرید کفش ایمنی با کیفیت می توانید مدت زمان بیشتری را از آن استفاده کنید.

کفش کار

فروش کفش ایمنی با قیمت ارزان

کفش ایمنی یکی از کفش هایی است که کیفیت آن بسیار مهم است و افراد پس از در نظر گرفتن این مورد می توانند به قیمت کفش کار توجه داشته باشند و خرید کفش کار را با قیمت مناسب انجام دهند. امروزه فروش کفش کار به صورت اینترنتی بسیار گسترش پیدا کرده و فروشگاه های زیادی دارای وب سایت فروش تجهیزات ایمنی می باشند. خرید اینترنتی کفش کار به شما امکان مقایسه کیفیت و قیمت را خواهد داد.

بنر های صفحه اصلیبنر های صفحه اصلی2بنر های صفحه اصلی3بنر های صفحه اصلی4بنر های صفحه اصلی5بنر های صفحه اصلی6123