امروز چهارشنبه 15 آذر 1402 ساعت 20 : 47 دقیقه

ویدئو پروژکتور یکی از دستگاه هایی است که برای پخش تصاویر دیجیتالی به صورت بزرگ تر مورد استفاده قرار می گیرد. به وسیله ی ویدئو پروژکتور می توان تصاویر و ویدئو و انواع فایل ها را به صورت بزرگتر پخش کرد. با رشد تکنولوژی انواع دستگاهی هایی روی کار آمد که این دستگاه ها برای ارتباطات بهتر در بخش های آموزشی همانند ویدئو پروژکتور ساخته شدند. از ویدئو پروژکتور در محیط های کاری، آموزشی، منازل، ادارت و... استفاده می شود و به وسیله ی آن می توان به راحتی تبادل اطلاعات را انجام داد. در گذشته ویدئو پروژکتور ها بسیار محدود به تولید می رسیدند و چند مدل از آن در بازار یافت می شد که برای مصارف خاصی همچون استفاده در دانشگاه ها و سالن های همایش و... بود اما امروزه تنوع بالایی از ویدئو پروژکتور ها به تولید می رسد که حتی در منازل نیز از این دستگاه استفاده می شود. قیمت ویدئو پروژکتور تنوع بالایی دارد و با توجه به قابلیت های آن مختلف در نظر گرفته می شود بنابراین برای خرید ویدئو پروژکتور باید قابلیت و امکاات دتگاه را در نظر بگیرید.

ویدئو پروژکتور

فروش ویدئو پروژکتور با قیمت ارزان

فروشندگان مختلفی در زمینه ی فروش ویدئو پروژکتور فعالیت دارند و که یک از آن ها برند های مختلفی را ارائه می نماید. به طور  کلی انتخاب برند برای خرید انواع کالا ها از جمله خرید ویدئو پروژکتور بسیار با اهمیت است و در صورتی که دستگاه ویدئو پروژکتور را در برند های معتبر و شناخته شده تهیه کنید ، در نتیجه دستگاه طول عمر بالاتری داشته و کیفیت مورد انتظار شما را خواهد داشت. فروش ویدئو پروژکتور در فروشگاه ها در انواع داخلی و وارداتی بوده که معمولا نمونه های داخلی قیمت ارزان تری در مقایسه با ویدئو پروژکتور خارجی دارد.

خرید ویدئو پروژکتور با کیفیت بالا

برای خرید ویدئو پروژکتور باید با امکانات ویدئو پروژکتور آشنا شوید و با توجه به نیازتان به این دستگاه تصمیم گیری کنید که چه نوع از آن را می خواهید تهیه نمایید. ویدئو پروژکتور از نظر کنتراست ، روشنایی، رزولوشن، پورت های ورودی و... دارای تفاوت بوده و در زمان خرید باید تمامی این مورد را مورد بررسی قرار دهید. مطمئنا هر چه کیفیت ویدئو پروژکتور بالاتر باشد ، قیمت ویدئو پروژکتور نیز بالاتر خواهد بود. بنابراین باید حتما بودجه ای معقول را برای خرید ویدئو پروژکتور در نظر گیرید زیرا اگر بخواهید صرفا بر اساس قیمت ، خرید ویدئو پروژکتور را انجام دهید ، این دستگاه پاسخگوی انتظارات شما نخواهد بود.

قابلیت های ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور ها از نظر قابلیت ها امکانات دارای تفاوت هایی هستند که برای خرید ویدئو پروژکتور لازم است آشنایی لازم را با این قابلیت ها داشته باشید تا در نهایت خرید خوبی را انجام دهید. فروش ویدئو پروژکتور در فروشگاه ها بر اساس دسته بندی های مختلف انجام می گیرد و عوامل زیادی در قیمت ویدئو پروژکتور موثر می باشد. در ادامه به مهم ترین مشخصات ویدئو پروژکتور می پردازیم:

ویدئو پروژکتور

  • شدت روشنایی

شدت روشنایی در ویدئو پروژکتور با واحد انسی لومن اندازه گیری می شود که این مقدار در انواع مختلف ویدئو پروژکتور ها، متفاوت می باشد. در صورت این که می خواهید تصاویر ویدئو پروژکتور به صورت واضح تر مشخص شود باید این عدد بالاتر باشد و ویدئو پروژکتور با شدت نور بالاتر در محیط های روشن نیز قابل مشاهده است.

  • رزولوشن تصویر

رزولشن یا تفکیک تصویر، یکی از مواردی است که در زمان خرید ویدئو پروژکتور باید در نظر گرفته شود. هر چه میزان رزولوشن تصویر بالاتر باشد ، در نتیجه تصویر بزرگ تر و با کیفیت تر خواهد بود و قیمت ویدئو پروژکتور افزایش پیدا خواهد کرد.

  • کنتراست تصویر

کنتراست یا شفافیت تصویر یکی از موارد مهمی است که به واسطه ی آن تصاویری که ایجاد می شود مشخص تر و شفاف تر خواهد بود. در واقع کنتراست تصویر به معنای تفکیک بیشتر رنگ ها می باشد. فروش ویدئو پروژکتور با کنتراست بالا قیمت بالاتری خواهد داشت.

  • درگاه ورودی

درگاه های ورودی یا پورت ها قابلیت اتصال انواع دستگاه ها را به ویدئو پروژکتور خواهند داد بنابراین هر چه تعداد پورت ها و تنوع آن ها بیشتر باشد ، بهتر است. برای بسیاری از منابع ویدئویی و رایانه ای، پورت HDMI  معمولا در تمامی دستگاه ها وجود دارد. همچنین رابط VGA نیز در بسیاری از ویدئو پروژکتور ها وجود دارد. با توجه به دستگاه های ورودی مورد نظتان می توانید خرید ویدئو پروژکتور را با پورت های لازم انجام دهید.

ویدئو پروژکتور

استفاده از ویدئو پروژکتور

امروزه از ویدئو پروژکتور در بسیاری از مکان ها از جمله فضا های آموزوشی ، منازل، سال های کنفرانس و... استفاده می شود. افراد به منظور خرید ویدئو پروژکتور، در ابتدا استفاده هایی که از این دستگاه خواهند داشت را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید ویدئو پروژکتور می نمایند. در گذشته ویدئو پروژکتور ها بر اساس وزن دسته بندی می شدند اما امروزه به جهت پیشرفت زیادی که در تولید این دستگاه ایجاد شده ، بر اساس فناوری تصویر برداری و مکان مورد نظر برای استفاده از ویدئو پروژکتور ، دسته بند می شوند. انواع ویدئو پروژکتور ها از قبیل ویدئو پروژکتور وای فای دار، ویدئو پروژکتور جینی، مینی ویدئو پروژکتور و... از انواع جدید دستگاه ویدئو پروژکتور هستند که فروش ویدئو پروژکتور در این انواع به جهت قابلیت های ویژه ای که دارند بسیار پر رونق می باشد. بهتر است پیش از خرید ویدئو پروژکتور با افراد آگاه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید دستگاهی متناسب با نیاز هایی که دارید را خریداری نماید. اگر می خواهید از ویدئو پروژکتور در یک مکان استفاده کنید می توانید از نوع ویدئو پروژکتور ثابت و کابل دار که دارای مشخصات خوبی هستند بهره ببرید اما اگر نیاز دارید که ویدئو پروژکتور را به همراه خود به محیط های آموزشی و کاری و.. انتقال دهید ، می توانید از ویدئو پروژکتور جیبی وای فای دار و بدون نیاز به کابل استفاده کنید. قیمت ویدئو پروژکتور ها بر اساس امکانات آن ها در نظر گرفته می شود و مراکز فروش ویدئو پروژکتور قیمت گذاری مختلفی را ارائه می کنند که در صورتی که بخواهید ویدئو پروژکتور را با امکانات بهتری خریداری کنید قطعا باید بودجه ی بیشتری را به آن اختصاص دهید.

بنر های صفحه اصلیبنر های صفحه اصلی2بنر های صفحه اصلی3بنر های صفحه اصلی4بنر های صفحه اصلی5بنر های صفحه اصلی6123