امروز دوشنبه 1 مرداد 1403 ساعت 12 : 9 دقیقه
1مجموع 1 خبر

    کمپرسور اسکرو

    مجموعه ی مکانیکا یکی از بزرگ ترین و معتبرین مراکز فروش کمپرسور اسکرو می باشد که انواع کمپرسور اسکرو را با بهترین کیفیت ارائه می کند. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

کمپرسور دستگاهی است که برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر مانند گازها و بخار ها از آن استفاده می شود. با استفاده از کمپرسور می توان سیالات را به شکل متراکم و کم حجم نمود و در نتیجه فشار سیالات افزایش خواهد یافت. کمپرسورها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و در تنوع بالا به تولید می رسند. کمپرسور ها با توجه به مشخصاتی که دارند در دسته بندی های گوناگون قرار می گیرند که در ادامه به برخی از این دسته بندی ها اشاره می کنیم.

انواع کمپرسور بر اساس متراکم سازی

  • کمپرسور دینامیکی
  • کمپرسور جابجایی مثبت

 کمپرسور

کمپرسور جابجایی مثبت که شامل انواع کمپرسورها از جمله کمپرسور پیستونی و کمپرسور اسکرو می باشد به این صورت عمل میکند که پس از ورود گاز به محفظه مورد نظر که به صورت مکش انجام می گیرد متراکم سازی گاز انجام گرفته و فشار گاز بالا می رود. کمپرسور دینامیک هم به این صورت عمل می کند در ابتدا به گاز سرعت داده و پس از آن به شکل ناگهانی سرعت کاهش پیدا می‌کند و فشار آن بالا می رود. کمپرسور دینامیکی در انواع طرح شعاعی و طرح محوری به تولید می رسند و کمپرسور دینامیکی با فشار ثابت کار میکند و عملکرد آن تحت تاثیر شرایط بیرونی قرار می گیرد.

کمپرسور قسمت اصلی یک سیکل سرمایشی و برودتی را تشکیل می دهد.به طور کلی مغز کمپرسور ها از دو جز تشکیل می شود که شامل منبع تغذیه و مکانیزم فشرده سازی یا همان قطعاتی همچون پیستون، پره و غیره می باشد. به منظور خرید کمپرسور می توانید به صورت اینترنتی نیز اقدام کنید، امروزه فروشندگان زیادی در زمینه فروش کمپرسور فعالیت دارند و افراد به صورت اینترنتی می توانند به سایت این مراکز مراجعه کرد و خرید کمپرسور را به آسانی انجام دهند. خرید اینترنتی کمپرسور دارای مزایای زیادی است که موجب شده افراد از آن بهره ببرند و امروزه تمایل بیشتری را به خرید اینترنتی نشان بدهند.

عوامل موثر بر عملکرد کمپرسور

  • سرعت چرخش
  • نوع مبرد مورد استفاده در دستگاه
  • فشار در زمان تخلیه
  • فشار در زمان مکش

کمپرسور ها در انواع مشابه نیز با ایجاد تاخیر در مبردها و قدرت آن می توانند در ظرفیت های مختلف به فعالیت بپردازند. اگر میخواهید خرید کمپرسور را انجام دهید باید ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید به طور مثال پیکربندی دستگاه، نوع کار ،قیمت آن و غیره از مواردی است که در زمان خرید کمپرسور باید به آن توجه داشته باشید.

کمپرسور

کاربرد کمپرسورها

کمپرسورها سالهاست که در صنعت استفاده می شوند و جایگاه بسیار بالایی در صنایع مختلف دارند. با تکنولوژی در زمینه ی تولید دستگاه ها انواع دستگاه کمپرسور یا فشرده ساز هوا به تولید رسید و امروزه این ماشین با رشد چشمگیری روبرو می باشد.در صنایع مختلف از کمپرسور استفاده می شود به طور مثال در صنایع خودروسازی ، در صنعت تولید لوازم خانگی و وسایل کار استفاده های زیادی از این دستگاه می شود همچنین در صنایع شیمیایی ،غذایی، نساجی، کاغذسازی و غیره از دستگاه کمپرسور برای مصارف گوناگون بهره برده می شود.

کمپرسور سردخانه چیست؟

 کمپرسور سردخانه یکی از کمپرسور هایی است که استفاده از آن در سیستم های برودتی بسیار مهم و ضروری می باشد. در واقع نقش کمپرسور در سیستم سرمایش بسیار مهم بوده و عملکرد آن به این صورت است که گاز عبوری از اواپراتور مکش کرده و تراکم این گاز را افزایش میدهد.با افزایش تراکم گاز دمای آن بالاتر خواهد رفت و به همین جهت برای دفع گرمای آن گاز را به کندانسور می فرستد.

کمپرسور باد چیست؟

 زمانی که از فلزات مختلف مانند طلا و مس برای تولید مصنوعات فلزی استفاده شد به منظور تولید هوایی فشرده و ذوب این فلزات نیاز به استفاده از کمپرسورهای قوی تری بود. این کمپرسورها توانستند جایگاه ویژه ای در این زمینه پیدا کند همچنین برای حفر تونل به جای استفاده از چکش های دستی افراد تصمیم گرفتند که از چکش ‌های با هوای فشرده استفاده کنند تا بتوانند پیشرفت بسیار بالایی داشته باشند و همین موجب شد که کمپرسور ها ساخته شوند و این کمپرسورها در مدلهای مختلف به تولید برسند.این وسیله در زندگی بشر پیشرفت بسیار زیادی بود که لقب اسب بارکش را به آن دادند و امروزه در حدود ۱۰ درصد از انرژی در صنایع برای فشرده سازی گاز ها به کار می رود. همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم در صنایع گوناگون از کمپرسور استفاده می شود همچنین مصارف عمده کمپرسور در تولید یخچال، فریزر، ساخت کولر گازی، ساخت جاروبرقی، ذخیره سازی گاز ،انتقال گاز و غیره می باشد.

فروش کمپرسور

 کمپرسور توسط مراکز فروش این دستگاه در تنوع بالا انجام گرفته و نیاز است که افراد اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند تا بتوانند متناسب با نیاز خود خرید کمپرسور را انجام دهند. کمپرسور ها در برند های مختلفی در بازار وجود دارند که شامل برند های داخلی و خارجی می باشند، در صورتی که می خواهید از برند های داخلی استفاده کنید خرید کمپرسور از تولید کننده می تواند مقرون به صرفه باشد.همچنین برای خرید کمپرسور در برند های خارجی نیز می توانید با مراجعه به نمایندگی های فروش این دستگاه آن را تهیه نمایید. با توجه به اینکه کمپرسور ها دارای ویژگی های مختلفی از نظر عملکرد و سایر مشخصات می باشند انتخاب نوع مناسب آن بسیار مهم است.

کمپرسور

خرید کمپرسور به صورت اینترنتی

 برای خرید کمپرسور نیازی به مراجعه به مراکز فروش این دستگاه ندارید و می توانید به آسانی خرید کمپرسور را به صورت اینترنتی انجام دهید.فروش برخی از دستگاه‌ها همانند کمپرسور توسط فروشندگان کمی در سطح شهر انجام می گیرد که اگر بخواهید به روش حضوری خرید این دستگاه را انجام دهید نیاز به صرف زمان طولانی خواهید داشت بنابر این خرید اینترنتی می تواند بهترین راه برای خرید کمپرسور باشد و برای خرید اینترنتی، نیاز به اعتماد به فروشنده را دارید. در واقع برای خرید کمپرسور به صورت اینترنتی باید به مراکز معتبر مراجعه کنید زیرا برخی از مراکز فروش کمپرسور خدمات دهی خوبی را ارائه نخواهند بود. بررسی سابقه و اعتبار فروشنده از مهم ترین شرایط برای خرید های اینترنتی می باشد و باید حتما این موضوع در نظر گرفته شود تا خرید لذت بخشی را تجربه کنید.

بنر های صفحه اصلیبنر های صفحه اصلی2بنر های صفحه اصلی3بنر های صفحه اصلی4بنر های صفحه اصلی5بنر های صفحه اصلی6123